HÍREK > 2011 > Bocuse d’Or Hungary: előzetes tájékoztató

Bocuse d’Or Hungary: előzetes tájékoztató

A Magyar Bocuse d’Or Akadémia és a HUNGEXPO közös tájékoztatót tartott a Bocuse d’Or október 14-én zajló magyarországi válogató versenyéről.

A tájékoztatón a szakácsolimpiára jelölt hat versenyzőt hívták meg, és ismertették a hazai selejtezőn való részvétel feltételeit, valamint a részvételhez nyújtott támogatásokat.

A HUNGEXPO Zrt. és a Magyar Gasztronómiai Egyesület (MGE) jelentős hozzájárulást ajánlott fel a lebonyolításhoz. A Hungexpo biztosítja a helyszínt az október 11-14 között rendezendő HOVENTA Nemzetközi szálloda- vendéglátóipari és gasztrotechnikai szakkiállításon, és ott versenykonyhát állít fel. Médiatámogatást nyújt és a nyersanyag vásárlásához is hozzájárul. További juttatásként szakkönyv vásárlásra is biztosít keretösszeget.

Az MGE a verseny győztesének 4+2 hét gyakorlási lehetőséget szervez egy neves európai chef-el, amely a brüsszeli versenyre való felkészüléshez nyújt segítséget.
A második helyezettnek a salzburgi Ikarus étteremben biztosít hat hetes „tanulóidőt”. Az utazás és szállás költségeket itt is a HUNGEXPO fedezi.
A harmadik és negyedik helyezett 1-1 hetes gyakorlási lehetőséget kap egy hazai Michelin csillagos étteremben.
Ezen kívül a versenyen induló mind a négy résztvevő ebéd vagy vacsorameghívást kap egy budapesti Michelin csillagos étterembe.

A 2012. évi Bocuse d’Or feladvány - mint az korábban már eldőlt- a nyelvhal és a szabad tartású csirke elkészítése lesz. A budapesti selejtezőhöz a METRO nagykereskedés biztosítja nyersanyagokat.

 

2011.09.09.


Minden anyagunk - kivétel nélkül - szerzői jogvédelem alatt áll.
A Magyar Bocuse d'Or Akadémia írásos hozzájárulása nélkül bármilyen módon történő illetéktelen felhasználásuk jogellenes!